Pogotowie laktacyjne

Polecamy jednorazowe konsultacje (2-3h), które na ogół mają na celu sprawdzenie czy karmienie przebiega prawidłowo, czy niepokojąca sytuacja jest normalna, czy wymaga korekty w postępowaniu. Zapoznajemy Was wtedy także z ogólnymi zasadami postępowania w karmieniu naturalnym.


Zachęcamy do ustalenia terminu rozmowy telefonicznej, w czasie której możecie jeszcze w późniejszym czasie poczuć się pewniej karmiąc swoje dziecko. 

Forma spotkań:
Program pomocowy przewiduje: 
  • pierwsze spotkanie - rozpoznajemy właściwy problem poprzez szczegółowy wywiad i przedstawimy konkretne propozycje rozwiązań dostosowane do zastanej sytuacji (2-3h).
  • drugie zalecane spotkanie - sprawdzamy postępy, jeśli to konieczne korygujemy postępowanie lub szukamy nowego (1-2h).
Między spotkaniami zachęcamy do częstego, ustalonego wcześniej, kontaktu telefonicznego. Pozwoli on upewnić się Wam czy sytuacja jest stanem przejściowym, czy należy coś zmienić w postępowaniu. Poczujecie się pewniej, będziecie wiedzieć, jak postępować karmiąc dziecko piersią, aby przebiegało ono bez problemów i niespodzianek lub jak karmienie przywrócić. Pozostaniecie z planem działania i możliwością konsultacji.
Według naszego doświadczenia taka wspólna praca jest  najefektywniejsza


miejsce:
Poradnia Naturalnego Karmienia Piersią Ecolife, Kraków - Pychowice, ul. Na Leszczu 17
W DOMU Mamy i Dziecka w Krakowie i okolicach.


przebieg spotkania:
1. Wywiad. Doradca laktacyjny pyta o dotychczasowy przebieg karmienia, co się działo tuż po porodzie, co najbardziej niepokoi mamę. Jest to długa rozmowa, podczas której jest możliwość przedstawienia swoich problemów z karmieniem piersią. Wywiad jest bardzo pomocny w znalezieniu dobrego rozwiązania.
2. Badanie. Dziecko jest rozbierane, oglądane i ważone, co daje informacje o tym jak rośnie. Oceniany jest sposób ssania. Jeśli mama wyrazi zgodę, delikatnie badane są jej piersi.
3. Przystawienie dziecka do piersi. Można usiąść wygodnie w fotelu lub położyć się. Skorzystać z poduszek. Dziecko ma czas najeść się do syta. Doradca uważnie obserwuje karmienie, jeśli trzeba, pomoże w prawidłowym przystawieniu lub zaproponuje takie, które ułatwą przystawienie dziecka lub uczyni karmienie bardziej komfortowym. Jeśli trzeba, niekiedy korzysta się z elektrycznego odciągacza pokarmu.
4. Spokojnie, wspólnie omówienie sposobu pokonania trudności.
5. Na miejscu jest możliwość zakupu sprawdzonych akcesoriów, które niekiedy są bardzo pomocne w karmieniu, jak i opiece nad dzieckiem.

Jak przygotować się do wizyty?

Do poradni przychodzi się z dzieckiem. Pomocna będzie również książeczkę zdrowia dziecka, kilka pieluch tetrowych, pieluszki jednorazowe na zmianę, ubranka na "wszelki wypadek". Można wziąć akcesoria, których używamy do karmienia dziecka. Poradnia jest odpłatna. Porady laktacyjne nie są kontraktowane przez NFZ (patrz poniżej).


cele programu:
1. rozpoznanie właściwego problemu
2. przedstawienie konkretnych rozwiązań dostosowanych do zastanej sytuacji
3. zapoznanie z prawidłowym postępowaniem, aby uniknąć podobnych sytuacji
4. monitorowanie postępów w osiąganiu celu


Opłata:

W PORADNI:
PIERWSZA wizyta 1-1,5h 100zł,
KOLEJNE ok.1h 80zł

W DOMU Rodziców i Dziecka: 1 spotkanie (2h-3h) 150zł + dojazd





Kontakt:
Stały kontakt telefoniczny: umawianie spotkań i w sprawie pilnych

Iwona Koprowska (+48) 600 701 799

W pozostałych przypadkach możesz do nas napisać:GG:#1372217